МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГФК “Тиквеш„ вчера во Кавадарци поразен од ФК Ренова во Купот на Македонија со 0 : 1

Единствеиот гол гостите го постигнаа од пенал. На Градскиот стадион ,мал број гледачи ,околу 200.Прикажана е бледа игра.Повеке шанси за гол на натпреварот имаше Ренова. (Видео)