МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Натпреварот ФК Кожуф -ГФК Тиквеш 1930 заврши нерешено 1 -1, иако нашиот тим имаше водство од 0-1.

Нашиот тим на полувреме имаше позитива од 0-1 по голот на Игор Ѓорѓиев во 20 минута,но домаќините израмнија во 75 минута за конечни 1-1.Интересен факт е што Тиквеш не одиграл натпревар без победник на последните 22 натпревари.

Следен натпревар во гости против аутсајтерот Саса од Каменица.