МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Голот го постигна Мојсов во 69-та минута

Кавадаречките фудбалери ги освоија трите бода на свој терен.На Градски го пречекаа тимот на Плачковица од Радовиш.Со голот на Ѓорѓи Мојсов од пенал во 69 минута за ГФК Тиквеш 1930 ,што се покажа за единствен на ова средба,нашите фудбалери извојуваа вредна победа.