МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

По првото реми на гостински терен против Детонит Јуниор во недела ГФК Тиквеш 1930 има убава прилика на Градскиот сатадион пред своја публика да победи.Тоа е желба на сите , но сепак ке се смета на последниот свиреж на судијата на ова средба. Недела 17/03/2019 во 14.30 часот.РТК.МК ке врши директен пренос со коментар на Бранко Трајковски-Сачмо.