МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГФК Тиквеш оствари значајна победа против Саса од Македонска Каменица.Ангажирана игра цел натпревар,борбенст прикажана од сите, а посебно; во одбраната Дарко Илиевски во средниот ред Ѓорги Мојсов и Васко Митрев и во нападот особено Марјан Ристовски-Швајц.

Голови на средбата:ГФК Тиквеш - Саса 3 : 0 : Марјан Ристовски 6 мин ,Андреј Лазаров 27 мин, и Роберт Митев во 65 минута

Резултати на натпреварите на 2 ФЛ Исток :

ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 4 - 2 ФК ДЕТОНИТ ЈУНИОР

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци 3 - 0 ФК КАМЕНИЦА САСА

ФК КИТ ГО-ПЕХЧЕВО 6 - 1 ФК ПАРТИЗАН Обршани

ГФК ВАРДАР Неготино 0 - 3 ФК БОРЕЦ 191

ФК ПЛАЧКОВИЦА 0 - 1 ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА

Реализатори на директен преснос:

20190317_150157.jpg

20190317_150204.jpg

20190317_150226.jpg