МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ЗАСЕГА ТИКВЕШ ДОВЕДЕ ДВАЈЦА И ВРАТИ ТРОЈЦА ФУДБАЛЕРИ

И официјално од денеска фудбалерите на ГФК „Тиквеш“ ги стартуваа подготовките за пролетниот дел од сезоната.

Денеска на прес конференција претседателот на клубот, Миле Масларков и новиот тренер Пане Блажевски ги открија сите детали околу играчкиот кадар подготовките и амбициите на клубот. Заради лошото време првиот тренинг екипата го одработи во салата „Партизан“.

м.в.

137656370_3566479533467505_1573160560329119642_n 137706532_917950135616853_8420504557762175835_n