МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во Кавадарци ГФК Tиквеш 1930 во редовното коло од ВФЛ Исток со головите на Ивановски, Ташков и Мојсов успеа со 3:2 да го победи Кит Го.За гостите головите ги постигнаа Андонов и Темелков.Во сабота во Штип ,Тиквеш го очекува тешко гостување со Брегалница во Штип.