МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

КАВАДАРЕЧКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СЕ ВРАТИЈА НЕПОРАЗЕНИ ОД ПРВОЛИГАШОТ РАБОТНИЧКИ

Во пријателски контролен натпревар „Работнички“ и “Тиквеш“ ги поделија бодовите играјки 1:1. Кавадарчани први поведоа со голот на Петар Љамчевски по нафрлена топка од корнер. На 1:1 израмни Никола Прелчец кој е најнова аквизиција на романтичарите. Во второто полувреме двете екипи со свои шанси но резултатот остана непроменет.

м.в.