МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадаречкиот второлигаш стигна до третата победа ова сезона.На стадионот се враќаат „Лозари Исток“.

Второлигашот Тиквеш од Кавадарци денеска на Градски стигна до третата победа од четири средби ова натпреварувачка сезона.Извојувана е победа над Победа од Валандово со 1: 0. По натреварувачката 2011/2012 на трибините повторно се вратија и навивачите „Лозари Исток“, што според Влатко Илфијадев е најава дека „не очекува убава сезона“.