МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ТИКВЕШ СИГУРЕН А БРЕГАЛНИЦА ДО ТРИТЕ БОДА ДОЈДЕ СО ПРЕСВРТ

На стартот на пролетниот дел од првенството во втората македонска фудбалска лига група исток фаворитите си прокнижија очекувани три бода. „Тиквеш“ конечно на својот стадион лесно со 3:0 го совлада „Росоман“. „Брегалница“ во Штип до бодовите дојде со пресврт откако прилепска „Победа„ водеше со 0:1. На крајот сепак „Брегалница се радуваше на трите бода во победата од 2:1. „Кожув“ во Гевгелија не успеа да ја совлада „Плачковица„ па одигра само 0:0. Нерешено заврши и средбата „Осогово“ - „Саса“ но двете екипи постигнаа по 1 гол па средбата заврши 1:1.„Слога“ во Виница не успеа да му парира на „Кит Го“ и загуби со 0:2.

м.в.