МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

И КАВАДАРЧАНИ И ШТИПЈАНИ РЕХАБИЛИТАЦИЈА ЗА КИКСОТ ВО МИНАТОТО КОЛО КЕ БАРААТ НАГОСТИ

Во недела фудбалските второлигаши го играат редовното 20 коло. Лидерите на табелата, екипите на Брегалница и Тиквеш, во минатото коло киксираа на домашен терен играјки нерешено со противниците па сега рехабилитација ке мора да бараат на гостински терен.Екипата на ГРК Тиквеш ке патува во Прилеп каде против незгодната истоимена екипа ке бркаат нови бодови. Брегалница ке патува за Виница нагости кај Слога каде не би требало да има поголеми проблеми. Росоман на домашен терен ке има тешка задача против силниот Кожув. Осогово во ова коло го пречекува тимот на Саса а Плачковица ке го прочека составот на КИт Го. Слога - Брегалница се игра утре а сите други средби во недела од 15 час.

М.В.