МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Росоман е на врвот Марена и Вардар во средината а Возарци сеуште нема освоено бод

Викендов се одиграа средбите од четвртото коло од ТМФЛ група југ. Питу Гули со 4-0 го совлада тимот на Возарци ДМД, Обршани загуби дома од Превалец со 0-3. Динамо му пружи голем отпор на Големо Коњари кој на крај славеше со 3-2. Ново Црнилиште минимално со 1-0 го доби Бучин.Вардар од Неготино гостуваше во Кривогаштани и успеа да го совлада тимот на Младост со 1-3. Марена загуби од Росоман со 1-2 но според информациите Марена ке поднесе жалба за неправилни изменикај росоманчани кои биле направени во 4 интервали и тоа во 69, 80,84 и 90 мин.

M.В.