МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадарчани по победата над Струга во позитивна атмосфера ке патуваат за Скопје

Фудбалските прволигаши продолжуваат во турбо ритам па веке во недела ке го одиграат 27 коло. Двојките се Македонија ЃП – Брегалница, Шкендија – Ренова , Академија Пандев – Пелистер, Шкупи – Борец, Струга ТЛ – Скопје а екипата на ГФК Тиквеш по победата над Струга ке има тешко и незгодно гостување кај РаботничкиВторолигашите ке го одиграат 22коло. На истокот водечките екипи ја продолжувааат трката за висок пласман. Локомотива во Градско ја пречекува прилепска Победа, Осогово – Беласица, Братство – Слога, Детонит – Кожув и Саса – Пехчево. Слично е и во западната конференција каде се среќаваат Велешта – Силекс, Охрид - Кораби, Гостивар – Вардар, Кадино – Воска и Тетекс – Беса.

м.в.