МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Вардар од Неготино славеше во Марена а Росоман му украде бод на Канатларци

Фудбалските третолигаши од групата Jуг , го одиграа првото коло во новата сезона. Вардар од Неготино славеше на гостувањето во Марена со 0-2 а головите паднаа во последните 15 минути од натпреварот. Локомотива од Градско гостуваше кај Превалец и прими гол уште во 1 мин и загуби со 1-0. Росоман на гостувањето кај Канатарци одигра 1-1 а со ист резултат заврши и средбата Младост - Слога. Големо Коњари со 1-0 го совлада Бучим а Питу Гули со 1-4 славеше на гостувањето кај Обршани.

viber_image_2022-09-05_12-22-42-521 305155911_5447396565339977_3419971656818766295_n

М. В.