МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ОД АДМИНИСТРАТИВНИ ПРИЧИНИ ЕКИПАТА ЗАСЕГА КЕ ГО НОСИ ИМЕТО ПРОБАСКЕТ РАДОВИШ

Изминатиов викенд стартуваа возбудувањата и во втората машка кошаркарска лига и во двете групи - источнаа и западна. Кавадарци сезонава ке има и второлигашка екипа која од административни причини засега ке настапува под името „Пробаскет“ Радовиш. Еве ги комплетните резултати од првото коло :

ЗАПАД

„Хераклеа“ - „Спарта“ 86:76

„Тетекс ТТК“ – „Спорт Тим“ 88:69

„Риниа“ – „Охрид“ 77:69

„Партизан Водно Санс“ – „Чаир“ 65:69

„Мега Баскет“ – „Пелистер Медика карта“ 69:61

ИСТОК

„Пробаскет“ – „Шкупи“ 47:69

„Куманово 2“ – „Ролинг“ 96:68

„Струмица“ – „Феникс 2010“ 70:76

„Ангели“ – „Баскет КАМ“ 96:66

„Борец Баскет“ - „МКК Куманово“ 95:76

ИДНО 2. КОЛО (14.11)

„Феникс 2010“ – „Шкупи“

„МКК Куманово“ – „Пробаскет“

„Ролинг“ – „Борец Баскет“

„Баскет КАМ“ – „Куманово 2“

„Струмица“ - „Ангели“