МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Koшаркарите на Фени Индустри забележаа победа во првата првенствена средба против „Пелистер„ со 86-68.

Кошаркарите и тренерот Малинков сторија се на домашните навивачи да им приредат добра кошаркарска претстава.Иако на моменти битолчани се наближија за изедначување Фени не дозволи да биде преземено водството.Важна беше борбата и пред двата коша, а особено , за нас, значајно „уловените“ топки под кошеевите .Публиката задоволна го напушти „Јасмин“.Пред нас е возбудлива кошаркарска сезона.

20181006_182411.jpg