МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ЕУРОНИКЕЛ НЕ ИГРАШЕ БИДЕЈКИ КОЖУВ СЕ НАОЃА ВО КАРАНТИН

Короната продолжува да ја ремети регуларноста во кошаркарското првенство. Викендов се одиграа средбите од редовното 9 коло но само половина од нив. Да бидеме попрецизни три средби се играа а три се одложени.

„ФМП“ ја доби градската пресметка со „ТФТ“ со тезултат 87:75 и со овие два бода се искачи на врвот на првенствената табела. „Гостивар“ немаше милост кон „Вардар“ и го декласираше со 91:53. Екипшата на „Пелистер“ прокнижи уште една „ститка“ овој пат на гостувањето кај „Црн Дрим“ каде победи со 70:102 и се искачи на втората позиција. Одложени се средбите „Куманово“ - „МЗТ“, „МЗТ 2“ - „Работнички“ и средбата „ЕуроНикел“ - „Кожув“ бидејки целиот тим на гевгеличани од поодамна е во карантин.

Во следното коло екипата на „Еуро Никел“ ке му гостува на „Вардар“.

м.в.