МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ПЕЛИСТЕР БЕЗ ТРАЈКОВСКИ ГО ПРЕЧЕКУВА ТФТ, А РАБОТНИЧКИ И МЗТ СЕ ФАВОРИТИ ВО ДУЕЛИТЕ СО ГОСТИВАР ОДНОСНО ВАРДАР

Кошаркарите продолжуваат да ги играат заостанатите натпревари. Работнички ке го пречека Гостивар и ке сака да ја продолжи победничката серија. На домашен терен апсолутен фаворит е и МЗТ кој игра со Вардар и сака да им се врати на победите по поразот во вечното дерби од Работнички. Во Битола ке се одигра дерби средба помеѓу Пелистер и ТФТ. Битолчани ке бидат без Трајковски кој заработи исклучувачка грешка на претходниот натпревар со МЗТ и сега ке ја одработува казната.

М.В.