МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадаречките кошаркари поразени од ФМП со убедливи 80-65

Кошаркарите го одиграа 4 коло а Еуро Никел 2005 го забележа третиот пораз во серија. Овој пат кавадарчани му гостуваа на ФМП и беа поразени со 80-65. Кавадаречките кошаркари ги повторија истите грешки од претходните натрпревари. Премногу грешеа на моменти делуваа без идејно и му дозволија на противникот и премногу лесни поени па поразот беше неминовен. Во останатите средби Пелистер- Кожув 96-67, Гостивар - Работнички 91-65, Феникс - Ангели 83-80, МЗТ - Куманово 86-71 и ТФТ-МЗТ 2 91-85. Поразот од ФМП доаѓа во незгоден момент бидејки веке во следното коло овде во Кавадарци ке ги чека уште еден голем предизвик бидејки во салата Јасмин ке гостува тимот на Пелистер.

М.В.