МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во Првата најквалитетна Македонск кошарскарска лига - жени-А дивизијка пораз на ЖКК ПРОБАСКЕТ.Во салата на ДТВ Партизан тие загубија од гостинската екипа на ЖК СТРУГА 2009 со 56:68.Иако на моменти беа изедначени според игратфа па и резултатот, на крајот, во попеднта четвртина госите од Струга ја обезбедија сигурна разлика за победа. ТРОКАЛ ПОБЕДИ ВО ГОСТИ Во третиот натпревар од Б дивизијата, ЖКК Трокал во гости ,славеше високо над ЖКК Скупи со 49 : 97.Во извештајот од ова средба, Златев, кој го води овој тим . вели дека кадетските младионски репрезентативки ја наполниле мрежата на противникот:Тодорова постинганала 32,Миткова со 3 - 3 дабл 24 , Бошкова 22,Степанова 9.Одлични биле и останатите.: Коцева, Атамнасова,Николова,Стојкова и најмалата Ивама родена 2007 која прв пат настапила во сениортска конкуренција. 250157595_1962640683905221_4427808070277490426_n 250487731_4911581438885936_3327563848432946871_n