МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Започнаа натпреварите од националниот куп на Македонија во кошарка во Кавадарци

Во првата средба од натпреварите за купот на Македонија во Кошарка ,кавадаречкитер кошаркари извојуваа победа.Тие сега се еден чекор поблиску до титулата во националниот куп.

Фени Индустри ги победи Охрид АВ 112 - 69. Во полуфиналето кое на програмата е во сабота со почеток од 20 часот и 30 минути го нашите кошаркари го очекуваат подобриот од дуелот МЗТ Скопје - Кожув

image-0-02-05-5cf68761b541d5a4843b11b6655bbe8b1a51ab0e0c3e8f1481ced3a67c084375-V.jpg