МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ОВА Е ЗАОСТАНАТА СРЕДБА ВО КОЈА КАВАДАРЧАНИ КЕ МОРА ДА БРКААТ ПОБЕДА ПРОТИВ ЛИДЕРОТ

Средината на работната недела е резервирана за одигрување на заостанатите средби од кошаркарското првенство за мажи. Затоа за утре, среда, се закажани да се одиграат две средби и тоа дерби дуелот во Кавадарци во кој „Еуро Никел“ ке го пречека лидерот“ Пелистер. За кавадаречките кошаркари оваа средба има голема важност бидејки со победа ке си го олеснат патот кон пласманот во плеј оф групата. Во вториот натпреват екипата на ТФТ е фаворит во дуелот со „МЗТ 2“. Двете средби се играат со почеток во 18 часот.

м.в.