МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

216 Сантиметри високиот Драган Тубак е најновата аквизиција на кошаркарскиот клуб Фени Индустри кој засилено се подготвува за престојниот, шести по ред меморијален турнир „Димитар Ѓорѓиев“ и почетокот на новата кошаркарска сезона. Високиот Тубак кој ќе биде првиот избор на Малинков на центарската позиција доаѓа од мароканскиот МКО, а претходно има настапувано во Белгија и за српските Борац и Раднички. Тубак е роден на 10 април 1987 во Бања Лука, а се очекува премиерно да биде претставен на кавадаречката кошаркарска и спортска јавност наредниот викенд за кога е закажан меморијалниот турнир „Димитар Ѓорѓиев“.