МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Mарихуана била пронајдена вчера при претрес во две куќи во Демиркаписко.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски информира дека едниот претрес бил во Демир Капија, а другиот во демиркапиското село Чифлик.

-Вчера во 11.00 часот при претрес во домот на 29 годишен демиркапиец пронајдени биле и одземени кутија со зелена растителна материја, најверојатно марихуана, како и метална дробилка за марихуана, појаснува Додевски.

Предметите биле користени при недозволено производство и пуштање во промет на опојни дроги, спротивно на член 215 од Кривичниот закон.

Час и половина подоцна, во селото Чифлик бил извршен претрес во куќа на 38 годишно лице од Демир Капија.

-Притоа биле пронајдени и одземени кеса со зелена растителна материја, најверојатно марихуана и две помали кеси со бела прашкаста материја, најверојатно хероин, додава Додевски.

Предметите биле користени при недозволено производство и пуштање во промет на опојни дроги, спротивно на член 215 од Кривичниот закон.