МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

tikvesija-fudbal/7854-tikvesh-zagubi-so-2-0-od-struga

Следува пауза од 2 недели во првенството заради репрезентативни обврски

Поради подготовките и натпреварите на македонската фудба...

tikvesija-fudbal/7849-gfk-tikvesh-utre-i-gostuva-na

Во третата лига југ Вардар, Росоман и Локомотива гостуваат а Марена ке брка први бодови против Бучин

Заради репрезентативната пау...

tikvesija-fudbal/7847-gfk-tikvesh-go-pobedi-kozhuv-vo

Вардар од Неготино беше на прагот од големо изненадување но сепак загуби од Струга со 1-2

Вчера се одиграа средбите од шеснаестина ф...

tikvesija-fudbal/7832-startuvaa-tretoligashite-

Вардар од Неготино славеше во Марена а Росоман му украде бод на Канатларци

Фудбалските третолигаши од групата Jуг , го одиграа прво...

tikvesija-fudbal/7831-gfk-tikvesh-ne-uspea-da-slavi

Кавадарчани до 75 мин водеа со 1-2 но на крај загубија со 3-2. Костов поднесе оставка

Екипата на ГФК Тиквеш не успеа да направи изненаду...

tikvesija-fudbal/7823-se-odrzhaa-shestiot-memorijal-zoran-nedev

Познати се сите носители на екипни и поединечни награди и признанија

Изминатиов викенд во организација на ГФК Неготино се одржа ше...

tikvesija-fudbal/7819-utre-se-igraa-vonredno-kolo-vo

Екипата на ГФК Тиквеш на градскиот стадион во Кавадарци од 16 часот ја пречекува Шкендија

Утре со почеток од 16 часот фудбалските прв...

tikvesija-fudbal/7807-odlozhen-e-natprevarot-gfk-tikvesh

Поради евро настапите на Шкупи и Шкендија новата фудбалска сезона ке стартува со само три натпревари

Новата сезона во Првата макед...

tikvesija-fudbal/7801-tikvesh-vo-kupot-ke-mu-gostuva

Шеснаестина финалето од купот ке се одигра на 14 септември

По ждрепката за новата сезона во единствената Втора македонска фудбалск...

tikvesija-fudbal/7788-pelister---gfk-tikvesh

Прв пораз за кавадарчани во подготвителниот период

Во саботата на стадионот "Петар Милошоски" во Битола,екипата на ГФК Тиквеш го од...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)