IGM TRADE

tikvesija-fudbal/6830-fudbal-vtora-liga-istok-lokomotiva

Кај второлигашите во центарот на вниманието е дуелот на поранешните прволигаши во Кратово, каде Силекс го пречекува Вардар

Фудбал...

tikvesija-fudbal/6829-tikvesh-utre-od-16-chasot-ja

Фудбалските прволигаши заради репрезентацијата средбите од 5 коло ги играат утре, во сабота.

Заради репшрезентативни обврски фудб...

tikvesija-fudbal/6819--vtoroligashite-ja-startuva-novata-sezona-

Локомотива во Градско во дебито загуби со 0-2 од екипата на Кожув

Вчера се одиграа средбите од 1 коло во двете втори лиги. Во источнат...

tikvesija-fudbal/6812-kamerunski-napagjach-dojde-vo-tikvesh

ДВАЕСЕТ И ДВЕГОДИШНИОТ АНАЕЛ СЕ ОЧЕКУВА ДА ЈА ЗГОЛЕМИ ЕФИКАСНОСТА НА КАВАДАРЕЧКИОТ НАПАД

Новиот прволигаш, екипата Тиквеш по цели ...

tikvesija-fudbal/6797-tikvesh-porazen-od-akademija-pandev-so

Гостите двапати шутнаа и постигнаа два гола, а кавадаречките напаѓачи останаа без реализација

Kавадарчани дочекаа по цели 17 години...

tikvesija-fudbal/6789-prvoligashko-fudbalsko-ischekuvanje

За ,,Тиквеш,,...

-за фудбалот во Кавадарци-

-За ,,Тиквеш,,...за фудбалот во Кавадарци,за Брале,за Перо Хорват,за Вуко, за Амкарот,за Гањ...

tikvesija-fudbal/6785-po-17-godini-utre-prvoligashki-fudbal

Поради КОВИД мерките влезот на стадионот исклучиво со сертификат за вакцинација или потврда за прележан од КОВИД

Градскиот стадио...

tikvesija-fudbal/6782-fk-borec---gfk-tikvesh

Кавадарчани се поразени со примен гол во 93 мин.

Во рамките на 2 коло од ПМФЛ екипата на ГФК Тиквеш е поразена на гостувањето во Велес....

tikvesija-fudbal/6739-ffm-ja-vrakja-kotizacijata-za-vtoroligashite

ЕКИПИТЕ КОИ КЕ УЧЕСТВУВААТ ВО ДВЕТЕ ВТОРИ ЛИГИ ДО 9 АВГУСТ КЕ ТРЕБА ДА ПЛАТАТ ПО 8000 ЕВРА

Фудбалската федерација на Македонија со доп...

tikvesija-fudbal/6733-na-8-mi-avgust-gfk-tikvesh

ПРВОЛИГАШКАТА СЕЗОНА КАВАДАРЧАНИ КЕ ЈА ОТВОРАТ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ПРОТИВ АКТУЕЛНИОТ ШАМПИОН

Во просториите на ФФМ вчера беше изврше...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)