МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГФК Тиквеш 1930 ја оствари третата победа ,овој пат во Тетовo каде го победи домашниот Тетекс со 0 : 1

Во рамките на 17. коло второлигашот од Кавадарци успеа по победите над Влазерими и Хоризонт Турново во ново победничко светло,да ги израдува навивачите. Тиквеш сега се наоѓа на осмото место со 16 бодови, два повеќе од Вардар Неготино.

ГФК Тиквеш 1930 победи со голот на Наумче Бакрачески, во 75. минута совладувајќи го Реџепи .Инаку на почетокот на второто полувреме ГФК Тиквеш 1930 постигна гол, но тој беше поништен поради ,наводен ,офсајд.

На останатите натпревари во Втората лига, победија : Новаци, Велазерими и Хоризонт Турново, а Скопје како домаќин ја победи Академија Пандев-со 3:2.

foto gol.mk