МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Сите три гола за Тиквеш ги постигнал Симе Симонов

Неофицијално дознаваме дека ГФК Тиквеш-од Кавадараци остварил вредна победа на теренот на противникот во Валандово.Екипата на Победа била торпедирана од трите гола на Симонов од Тиквеш, кој ги донесе и трите бода од ова средба во Кавадарци.

Инаку победата на Тиквеш доаѓа по финасиската консолидација на клубот, а пред се исплатата на заостанатите плати за фудбалерите, од страна на новиот Совет и Локалната власт во Кавадарци по одлуката на Втората седница на градскиот совет.

Следното коло Тиквеш во Кавадарци ја пречекува екипата на Борец.