МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„Се известуваат жителите на Општина Кавадарци дека на 22. јуни 2019 ( сабота ), ќе се врши попрскување против комарци, поради тоа сопствениците на пчелни семејства да ги затворат истите во периодот од 22 часот до 06 часот.“

Ова се наведува во соопштението од Кабинетот на градоначалникот Митко Јанчев.

images.jpg