МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во овој период пред стартот на пролетниот дел на првенствито ГРК Тиквеш 2014 одигра неколку пријателски натпревари но интензивно и тренираше.

Вчера во гости кавадарчани го победија Бутел со 30-27 а пред тоа во борбена игра загубија 29: 28 од Металург 2.Следува уште една средба со сиперлигаш, овојпат со Металург 1. Во овој натпревар се влегува со желба за победа.

ГРК ТИКВЕШ 2014 е во одлична форма.Овој период тие имаат да одиграат две заостанати средби од есенскиот дел и еден натпревар од Купот на Македонија.

Клубот го садржа стариот ростер на играчи кои се во одлична форма имаат голем петенцијал а се засилија и со двајца нови ракометари: Дејан Гошевски и Стефан Колоски.

84900180_1626705907487157_328453517972865024_n