МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Ф.И.(31) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и навлегување во компјутерски систем“. На 23.09.2019, пријавениот на Градскиот плоштад во Неготино на Н.Д. од Кавадарци ѝ го одзел паричникот во кој имало пари и платежна картичка, со која од банкомат во Градско извадил парични средства.