„На 24.10.2020 во 11,00 часот И.К.(51) од Кавадарци пријавил дека во Кавадарци неговата ќерка била физички нападната од едно лице. Се работи на расчистување на случајот.“ се наведува во денишниот билтен на МВР.

Неофицијално дознаваме дека се работи за напад врз 14-годишна девојка во Кавадарци од страна на врсничка. Нападот се случол во саботата во околу 22.30 часот на улицата „Илинденска“.