МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

,,На 28.10.2021 околу 22.30 часот на ул.„Кузман Јосифовски Питу“ во Кавадарци, Д.Б.(23) од Кавадарци физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија, при што со остар предмет повредил еден од нив. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. ,,- се наведува во денешниот билтен на МВР.