МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во 7. коло во Првата лига, Работнички го совлада Фени Индустри во Кавадарци со резултат од 75-84.

Екипата од Скопје победата ја оствари во последната четвртина.Кавадаречки Фени Индустри го претрпе првиот сезонски пораз.

Капитенот Димитар Мираковски со 20 поени ја предводеше до победа екипата на Работнички, во чии редови солиден ефект имаа и Чековски со 16, и Тасовски со 15 поени. Во поразениот тим на Фени Индустри Јане Петровски постигна 17 поени.