МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 22.03.2022, полициски службеници од ОВР Кавадарци ги лишиле од слобода Р.С.(42) и Е.Б.(43) од Кавадарци. Тие се сомничат дека од нива сопственост на Ѓ.К.(50) во с.Сопот, одзеле повеќе предмети, кои подоцна се обиделе да ги продадат. Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на настанот ќе им биде поднесена соодветна пријава.“ се наведува во денешнииот билтен на МВР.