МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 24.11.2022 во 09.10 часот во ОВР Кавадарци бил извршен службен разговор со Д.И.(26) од с.Возарци, кавадаречко. Тој се сомничи дека на 23.11.2022 околу 21.30 часот, додека бил на гости кај 48-годишен маж од с.Возарци, одзел паричник со 65.000 денари и лични документи. Дел од одземените пари и документи биле пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе следи соодветна пријава.„- Се наведува во денешниот Билтен на МВР.