Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=7318
  [QUERY_STRING] => id=7318
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 39584
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 3.235.24.113
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1653336592.9525
  [REQUEST_TIME] => 1653336592
)
КАРАТЕ ФЕДЕРАЦИЈАТА ГИ ПРОГЛАСИ НАЈДОБРИТЕ

Апсолутно заслужено три кавадарчанки беа меѓу лауреатите

Викендов во хотелот ,,Континентал,, во Скопје, во организација на Карате федерацијата на Македонија се одржа изборот на најуспешни каратисти, тренери и клубови. Карате клубот ,,Сансаи- Метал Апостолов,, од Кавадарци ги потврди сите свои квалитети со три пласмани меѓу најдобрите.

Данка Стојкова беше прогласена за најуспешна кадетка во кати. Владанка Аврамова го освои второто место во категоријата најуспешна сениорка во кати. Стефанија Грозданова заврши како трета најуспешна јуниорка во кати.

Само да потсетиме дека Данка Стојкова беше седмо пласирана на Европското првенство за кадети и јуниори што се одржа во јуни 2021 година во Тампере, Финска. Честитки за сите и се надеваме дека 2022 ке биде уште подобра во нивните кариери.

М.В.

271208031_999184840634091_7287489786776060189_n 271681789_250908047178324_152051332776712612_n 271493392_452967849665086_7007918048517128781_n