МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Идниот викенд се играат натпреварите од 19.коло или првито коло од Третиот круг во нашата Втора лига

По одиграното 18.коло денеска попладнево, од следниот викенд на сцена стартува Третиот круг или „Бергер“ по кој ќе се играат следните девет кола од сезоната 2016/2017. „Македонски спорт“ ви го прикажува распоредот на сите девет кола до крајот на сезоната.

D91E3A0A4A7034488E0FADDEDA2D3DDB.jpg