МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Габер и Сопотско Поле се издвоија како главн претенденти за првото место

Изминатиов викенд се одиграа средбите од 5 коло во ОФЛ Кавадарци во кое се постигнаа следниве резултати : Габер - Љубаш Манастирец 6-1, Дреново - Сирково 6-0 и во дербито екипата на Сопотско Поле славеше на гости против Ваташа со резултат 1-2. По 5 одиграни кола на табелата води Габер со 11 бодови пред Сопотско Поле кое има 10 но и натпревар помалку -заостанатиот натпревар со Љубаш од првото коло. На третото место со 7 бода е Дреново а Сирково и Ваташа собраа по 6. На последното место е екипата на Љубаш од Манастирец без победа и без бодови.

viber_image_2022-06-15_11-14-47-793

М.В.