Тиквеш извојува важна победа на свој терен во Кавадарци

Денеска кавадречкиот второлигаш од Кавадарци извојува многу значајна победа .Нашиот тим успеа да слави со одличната игра и борбеност на Градскиот стадион во Градскиот парк.Конечниот резултат ГФК Тиквеш 2-1 ЗФК Новаци е повраток на реалните шански тимот да обезбеди опстанок во Втората лига, но за тоа има уште доста да се игра.

17759959_277502906033925_4265609492620720747_n.jpg

Победата на Тиквеш е во рамките на 20-то коло од вториот дел на фудбалската сезона .ГФК Тиквеш наредната средба ја игра со ФК Скопје.