МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Голема победа ГФК Тиквеш 1930 во средбата со ГФК Вардар Неготино.Атмосвера каква одамна немало на стадџионот во Кавадарци. Навивачите: Лозари - Исток 12 играч на Тиквеш.

Полни трибини, пеколна атмосфера како на теренот така и на трибините.И за две екипи ова средба беше од голема важност.Резултатот од неа обезбедува опстанок во Втората лига.За Тиквеш трите бода се пресудни.Тој и ги доби во дуелот со директниот противник за избегнување на последните две места во Втората лига.Фудбалот повторно има име , се вика Тиквеш.Од трибините одамна не се навивало со жар како што беше на ова средба.Навивачите на Лозари Исток беа во елемент како што тие знаат.Единствениот гол за ГФК Тиквеш 1930 го постгна Стојанче Дунимаглоски од пенал.

image-0-02-05-1634996f4e930c66e93c323657b2edef345e93395d57707d3b18befd9fbe7c8f-V.jpg