МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Последната средба ова сезона во Втората Фудбалска лига исток- фудбалерите на ГФК Тиквеш на свој терен ја добија.Со 3: 0 беше совладан ФК Детонир Јуниор од Радовиш во надмоќна игра која особено доминираше во вториот дел.

Головите ги постигнаа; Ѓ.Мојсов ,Петар Најдов и Марјан Ристивски-Швајц.