МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

На Градскиот стадион ГФК Тиквеш ги зарадува своите навивачи и победи со 2:1

Први во водство дојдоа гостите на Кожуф, но домаќните изедначија, па на полувреме се отиде со нерешени 1:1.Одбраната потфрли, и на моменти делуваше збунето,поради што можеше да биде казнета со погодок, што за среќа ке се случи.Нападот на ГФК„Тиквеш„ беше поупорен и тоа резултираше со гол во првата четвртина( 65 минута) од второто полувреме за 2: 1 што потоа како резултат и успејаа да го зачуваат, иако имаа уште неколку шанси.

Головите на ГФК Тиквеш ги постигнаа Симјановски и Стојанов.

РТК.МК вршеше пренос на својот live stream-rtklive.rtk.mk

Овде гледајте снимка од пренос на натпреварот: https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/1872921866085257/