МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Пријателската средба се одигрува во рамките на поготовките во Маврово

Фудбалерите и водството на ГФК Тиквеш кои претстојуваат во Маврово, продолжуваат со подготовките на екипата за претстојното првенство.Од секретарот на клубот Тодор Тоше Туриманџов сме информирани дека се се одвива според планот а денеска според договорот направен со Управата,имаат закажано пријателска средба со ФК Тетекс.Управата на клубот се заблагодарува на Кожувчанка и Синалко са помошта која им е пружана во опремаза фудбалерите за одвивање на тренинзите на екипата.

37376093_10209633051541397_8442701188947771392_n.jpg37573059_10209638773524443_2381750036410138624_n.jpg