МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Oд Управата на ГФК Тиквеш , сме известени дека ова седмица ке се одиграат две пријателски контролни средби на кавадаречкиот второлигаш.ГФК Тиквеш денеска (среда) во 17.30 часот на Градскиот стадион ке се сретне со ФК Марена. Во сабота пак во исто време (17.30) ке игра со ФК Пелистер од Битола.