МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГФК Тиквеш 1930, на Градскиот стадион го пречекува ФК „Кожуф„ од Гевгелија

Стартува новото првенство на Втората фудбалска лига лига. Во Источната група каде игра ГФКТиквеш, во 17 часот каваречките фудбалери го пречекуваат „Кожув„ од Гевгелија.На Градскиот стадион во Кавадарци, новиот тренер на кавадарчани, Љупчо Димитковски Гањо , ке ја изведе , според него, најдобрата екипа за да се претставиме во добро светло.Тоа би значело дека Тиквеш очекува победа, и никакво други решение. Впрочем за да се остварат амбициите за влез во Прва фудбалска лига, победата мора да биде императив за сите сребни кои се играат во двете полуетапи на редовното првенство.Тиквеш старува со нови засилувања од кои се очекува доста со нов стручен штаб,тимот имаше соодветни подготовки, и затоа се очекуваат од него победи во ова натпреварување.Затоа публиката треба да му даде подршка со масовна посета на трибините на Градски.