МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Фудбалерит на ГФК Тиквеш на Градскиот стадион во Кавадарци денеска ја остварија 6-та победа едноподуго.Второлигашот ГФК Тиквеш ја победи Плачковица со 4:2 ( 1:0).Стрелци во :24’ 53’ 85’ Мишов Александар а во 73 ‘ Митев Роберт.

Честитки за фудбалерите и за тренерот Димитковски, кој покажа дека знае како се води фудбалски клуб.

Следен натпревар, интересен за публиката, е Тиквешкото дерби, Вардар/Неготино?/- ГФКТиквеш.Се игра во Неготино на 11 ноември.