МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

За седум дена фудбалерите на Второлигашот ГФК Тиквеш одиграа уште два контролни наторевари.

Во третиот тест натпревар ГФК Тиквеш забележа победа од 2-0 против екипата на Црно Буки.Стрелци ба головите беа Петар Најдов и Дарко Илиески.

Во четвртиот напревар на домашен терен ГФК Тиквеш играше нерешено со Кит-Го 1:1.

5000000000000000000000000.jpg