МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадаречките фудбалери загубија со идентичен резултат 1:0 во купот, исто како и во првенството од Шкупи ,овојпат во гости.

А. Пандев - Македонија Ѓ.П. 4:5 Брегалница - Охрид 4:0Пелистер - Работнички 5:4 Шкендија - Ренова 5:0Шкупи - Тиквеш 1:0Струга Трим Љум - Борец 5:4 Вардар - Скопје 4:2 Беласицва- Силекс 2:4