МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Фудбалерите; Мојсов, Вареловски у Јанев- очекуваат сигурна победа и полна трубина за поддршка.Тренерот Димитковски во изјава за РТК.МК само потврдува дека неговиот план полека се остварува.Тиквеш нема да калкулира со ништо освен со добри игри и освовање на три бода од секоја од останатите 7 средби до кракот на првенството.

Навивачката група Лозари Исток, подготвува изненадување на ова средба.